Časté otázky

Dobíjecí platební karta je karta, na kterou držitel dobíjí peníze dle potřeby. Držitel karty tak může utratit pouze takovou částku peněz, kterou na kartu dobil. Na rozdíl od běžné karty není dobíjecí platební karta spojena s bankovním účtem.
Dobíjecí karta funguje stejně jako karta vydávaná bankou. Karta může být využívána po celém světe v síti MasterCard a to jak pro výběry z bankomatu, tak pro platby u obchodníků.
Pro aktivaci své FreePay karty zavolejte na naši klientskou linku na čísle +420 228 880 210. Z možností linky zvolte aktivaci karty FreePay. Automatická linka Vás vyzve k zadání některých údajů vytištěných na kartě. Po úspěšném zadání Vám automat sdělí Váš osobní kód PIN. Tento kód si můžete nechat několikrát zopakovat.
Pro navýšení limitů karty zavolejte linku klientské podpory karty FreePay na čísle +420 228 880 210. Z nabídky linky zvolte navýšení limitů karty. Poté budete spojeni s operátorem klientské podpory, který během chvíle navýší Vaše limity.
Svou kartu si můžete dobít jak v hotovosti, tak bankovním převodem.

Pro nabití v hotovosti je potřeba vložit nabíjenou částku na jeden z níže uvedených bankovních účtů:
UniCredit Bank - 211 165 1032 / 2700
Komerční banka - 115 - 203 539 0247 / 0100

Pro úspěšné nabití uveďte identifikační číslo své karty jako variabilní symbol. ID Vaší karty je vytištěno v jejím levém spodním rohu.

Za vklad hotovosti na výše uvedené účty Vám banka nebude účtovat žádný poplatek.

Pro nabití bankovním převodem pošlete nabíjenou částku na níže uvedený účet:
UniCredit Bank - 211 165 1032 / 2700
Komerční banka - 115 - 203 539 0247 / 0100

Pro úspěšné nabití uveďte identifikační číslo své karty jako variabilní symbol. ID Vaší karty je vytištěno v jejím levém spodním rohu.
Bezpečnost Vašich peněz je pro nás naprosto zásadní. Všechny peníze našich klientů jsou drženy na bankovních účtech v evropské unii. Peníze pouze leží na účtech a nejsou využívány k žádným operacím. Pouze čekají až je využijete prostřednictvím své karty.
Kartu FreePay můžete využívat k výběrům z bankomatů, platbám u obchodníku a online platbám. Kartu je možné využívat jak v české republice, tak v zahraničí.
Přesná struktura poplatků je uvedena v sekci Poplatky a limity těchto stránek.
Vaše finanční historie nemá absolutně žádný vliv na Vaši žádost o FreePay kartu.
Po aktivaci karty FreePay je každému držiteli automaticky vytvořen karetní účet, ve kterém může sledovat historii transakcí a vývoj zůstatku na své kartě. Pro přihlášení do svého ůčtu klikněte na tlačítko "Můj účet FreePay" v pravém horním rohu těchto stránek.
Pro obnovení zapomenutých údajů klikněte na tlačítko "Můj účet FreePay" v pravém horním rohu těchto stránek. Poté klikněte na tlačítko "Zapomenuté heslo" a postupujte podle instrukcí.
Pro obnovu zapomenutého kódu PIN zavolejte naši klientskou linku na čísle +420 228 880 210. Z možností linky zvolte obnovu zapomenutého kódu PIN. Poté postupujte podle instrukcí. Nezapomeňte, že PIN k´d je možné obnovit pouze v případě, že znáte některé základní údaje o své kartě nebo karetním účtu.
V případě ztráty nebo odcizení Vaší karty okamžitě kontaktujte naší klientskou linku na čísle +420 228 880 210. Z nabídky zvolte blokaci odcizené nebo ztracené karty. Poté postupujte podle instrukcí.
V případě blokace karty v důsledku opakovaného zadání chybného PIN, kontaktujte naši klientskou linku na čísle +420 228 880 210.
V případě požadavku na zrušení karty FreePay kontaktujte naši klientskou linku na čísle +420 228 880 210. Poté se nechte spojit s operátorem, který vyřídí Vaši žádost o zrušení. Doporučujeme, abyste před zrušením své karty vybrali zbývající zůstatek a vyvarovali se tak poplatkům souvisejících s vyplacením jinou formou.
Aktuálním zůstatek můžete zkontrolovat v bankomatu. Jednoduše vložte kartu do bankomatu, zadejte svůj PIN a z nabídky zvolte dotaz na zůstatek. Bankomat Vám poté zobrazí dostupný zůstatek. Druhou možností kontroly zůstatku je karetní účet držitele, do kterého se můžete přihlásit kliknutím na tlačítko "Můj účet FREEPAY" v pravém horním rohu těchto stránek.
Karta FreePay je určena pro osoby žijící nebo pobývající v české republice. Karta není určena pro firmy nebo potřeby podnikatelů.
Vaše číslo držitele karty je vytištěno v levém dolním rohu karty. Číslo můžete také zjistit v účtu držitele karty, do kterého se můžete přihlásit kliknutím na tlačítko "Můj účet FREEPAY" v pravém horním rohu těchto stránek.
Prepaid Solutions a.s. je společností registrovanou u ČNB jako vydavatel elektronických peněz malého rozsahu.
IDT je naši partnerskou bankou, která má přímý smluvní vztah s MasterCard, kterým zastřešuje naše aktivity.

Aktuality

Úprava Všeobecných obchodních podmínek

13.11.2017

Vážený kliente, dovolujeme si Vám oznámit, že s účinností od 13.ledna 2018 se mění v souvislosti s novelou zákona  o platebním styku Všeobecné obchodní…

Změna Sazebníku poplatků a limitů

25.7.2017

Vážení klienti, dovolujeme si Vám oznámit, že s účinností ode dne 1. října 2017 dochází ke změně Sazebníku poplatků a limitů karty FREEPAY. Sazebník poplatků a…

Češi penězi již téměř neplatí

20.1.2017

V současné době již u většiny Čechů nenajdete v peněžence téměř žádnou hotovost. Ještě před deseti lety nepřipadalo v úvahu jít nakoupit bez dostatku…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace